Publiczne Gimnazjum im. gen. Józefa Lipskiego

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • Będziemy (...) mieszkać w swoim własnym domu, Będziemy stąpać po swych własnych schodach. L. Staff
  • Egzamin gimnazjalny 2016
  • text for the description box

Aktualności

Email Drukuj PDF

SIENKIEWICZ WIELOKROTNIE...

29 listopada 2016 roku uczennice Publicznego Gimnazjum im. gen. Józefa Lipskiego w Błaszkach - Katia Stala, Roksana Kaczmarek, kl. I a, Kinga Kowalska, kl. II a, Natalia Płuciennik, kl. III a razem z opiekunem p. Justyną Ciamara - udały się do sieradzkiego Teatru Miejskiego na konferencję dla młodzieży organizowaną przez tamtejszą Bibliotekę Pedagogiczną. Spotkanie miało uczcić Rok Henryka Sienkiewicza i być okazją do refleksji, czy dorobek tak zasłużonych postaci jak on, nie zginie w zderzeniu z nowoczesnymi technologiami.

Goście z błaszkowskiego gimnazjum na miejsce dotarli około godz. 10:00. W programie przewidziane były liczne prelekcje. Wstęp do dyskusji przygotowała dyrektor Biblioteki Pedagogicznej w Sieradzu Elżbieta Kowalska. Pierwszy wykład "Henryk Sienkiewicz a polska tradycja i wiedza historyczna" zaprezentował historyk Jacek Jordan. Następnym punktem było wręczenie nagród gimnazjalistom - laureatom międzypowiatowego konkursu Zapomniana sztuka pięknego pisania. I miejsce zdobyła Alicja Solarek - Publiczne Gimnazjum nr 3 w Sieradzu, II - Jan Garncarek -  Publiczne Gimnazjum w Kalinowej, a III - Estera Pazek -  Publiczne Gimnazjum w Łubnicach.

Kolejną mówczynią była dr Alina Brzuska - Kępa - pracownik Katedry Bibliotekoznawstwa i Informacji Naukowej UŁ. Po jej prezentacji młodzież z grupy teatralnej LO2 z II Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Sieradzu prowadzonej przez Marię Przybyłek wystawiła montaż słowno - muzyczny.

W czasie przerwy między dwiema częściami konferencji można było skosztować różnych słodkości i w holu teatru podziwiać wystawę poświęconą osobie patrona spotkania. Po powrocie do sali, na scenie referował Janusz Ziarnik - pedagog, prof. dr hab. Później głos zabrał Jarosław Płuciennik - Kierownik Katedry Teorii Literatury UŁ, który swoją prelekcję wzbogacił o ciekawą prezentację multimedialną.

Konferencja zakończyła się o godzinie 14.00. Odwiedzający z Błaszek wpisali się do kroniki upamiętniającej wydarzenia kulturalne odbywające się w Teatrze. Gimnazjalistki i pani Justyna wróciły do miasteczka z ciekawymi wspomnieniami i nowymi spostrzeżeniami.

Kinga Kowalska, klasa II a

 

OPOWIEŚĆ WIGILIJNA...

22 grudnia 2016 roku. podczas koncertu kolęd i pastorałek nastąpiło ogłoszenie wyników konkursu czytelniczego dla klas I. Zmagania obejmowały II etapy, pierwszy dotyczył znajomości treści lektury i biografii autora, była to część pisemna. Drugi polegał na wykonaniu samodzielnie pracy plastycznej o tematyce: Bohaterowie z opowiadania Karola Dickensa. Technika była dowolna, np.: rysunek, malarstwo, grafika, plakat, kolaż, wyklejanka i ocenie podlegały następujące kryteria: oryginalność pomysłu, inwencja twórcza, stopień trudności zastosowanej techniki oraz wartość artystyczna. Łącznie można było uzyskać w konkursie 59 punktów. Prace konkursowe można podziwiać na dolnym korytarzu, wystawa będzie dostępna do końca lutego 2017 roku.

Nagrody książkowe i pamiątkowe dyplomy zostały wręczone przez pana dyr. dr Marka Króla i p. Justynę Ciamara, oto wyniki:

I  miejsce -  Kołata Karolina, kl. I b

II  miejsce - Roksana Kaczmarek, kl. I a

II  miejsce - Maria Wierucka, kl. I b

III miejsce - Emilia Gałka, kl. I b

Skład komisji konkursowej:

odp. konkursowe - karty pracy - p. Justyna Ciamara

prace plastyczne - p. Wanda Socha, uczennice: Kinga Kowalska, kl. II a i Wiktoria Kasprzak, kl. III a

 

Licznik

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDziś25
mod_vvisit_counterWczoraj36
mod_vvisit_counterObecny tydzień159
mod_vvisit_counterOstatni tydzień288
mod_vvisit_counterObecny miesiąc831
mod_vvisit_counterOstatni miesiąc1461
mod_vvisit_counterWszystkie dni208554

We have: 2 guests online
Twój numer IP: 18.205.19.203
 , 
Today: Gru 19, 2018

Logowanie

You are here: