Publiczne Gimnazjum im. gen. Józefa Lipskiego

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • Będziemy (...) mieszkać w swoim własnym domu, Będziemy stąpać po swych własnych schodach. L. Staff
  • Egzamin gimnazjalny 2016
  • text for the description box

Hej kolęda, kolęda ...

Email Drukuj PDF

Hej kolęda, kolęda…

Święta Bożego Narodzenia to długo oczekiwany przez wszystkich czas. Przynosi nam wiele radości, miłości i przede wszystkim spokoju. Możemy poświecić czas rodzinie, wspólnie coś przygotować, uporządkować, nakryć świąteczny stół, złożyć sobie życzenia i razem pośpiewać kolędy.
W naszej szkole po raz drugi organizatorzy jasełek zainicjowali wspólne śpiewanie kolęd. Wszystkie klasy pod czujnym okiem pani Wandy Socha wcześniej przygotowywały się do zaśpiewania wybranej przez siebie kolędy.

 

Koncert kolęd i pastorałek” odbył się dnia 22 grudnia o godzinie 1130 na sali gimnastycznej w naszym gimnazjum. Nad prawidłowym przebiegiem przedstawienia czuwali: pani Elżbieta Borkowska, ks. Mariusz Przybylski oraz pani Wanda Socha. Koncert prowadzili uczniowie Wiktoria Grabowska i Marcin Kowalczyk. Każda klasa miała możliwość wystąpienia na scenie. Wśród kolęd zabrzmiały m.in. „Przybieżeli do Betlejem”, „Wśród nocnej ciszy”, „Lulajże Jezuniu”, „Cicha noc”, nie zabrakło także pastorałek. „Dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszystkie spory” wprowadził publiczność w świąteczny nastrój. Uczniowie mogli zaprezentować własną interpretacje pieśni, a także swój talent wokalny, czy też aktorski. Pojawiły się gry na flecie, gitarze, jak również małe układy choreograficzne, zapłonęły także zimne ognie. Uwagę widzów przykuwała przepięknie i misternie wykonana bożonarodzeniowa dekoracja, nad którą pracowała pani Elżbieta Borkowska wraz z uczennicami. Występ zakończyło przekazanie na ręce pana dyrektora Marka Króla światełka betlejemskiego przez harcerkę z klasy II c – Zuzannę Czarnek.  Pan dyrektor podziękował wszystkim za udział, złożył życzenia, a kolędy brzmiały w naszych uszach bardzo długo i w takim świątecznym klimacie pożegnaliśmy się aż do Nowego Roku.

Licznik

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDziś92
mod_vvisit_counterWczoraj78
mod_vvisit_counterObecny tydzień503
mod_vvisit_counterOstatni tydzień326
mod_vvisit_counterObecny miesiąc1076
mod_vvisit_counterOstatni miesiąc1412
mod_vvisit_counterWszystkie dni210211

We have: 19 guests online
Twój numer IP: 34.224.102.60
 , 
Today: Sty 19, 2019

Logowanie

You are here: